 Po opóźnieniu, spowodowanym zastrzeżeniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do zmian w organizacji ruchu, prace związane z przebudową ulic: 1 Maja, Szpitalnej oraz Bytomskiej ruszą już jutro.
- Mamy już wszystkie zgody i decyzje - zapewnia Wojciech Maćkowski, kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Czeladzi.
Ulica 1 Maja zostanie wyłączona z ruchu, natomiast ulice Bytomska i Szpitalna będą częściowo zamknięte. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca roku. - Ze względu na przebudowę kanalizacji i modernizację wodociągów w ulicach Bytomskiej, 1 Maja, Szpitalnej i Podwalnej zajęty zostanie odcinek ul. 1 Maja od skrzyżowania z ul. Staszica (DK-94), przewidujemy utrudnienia na skrzyżowaniach ulic Bytomskiej, 1 Maja, Szpitalnej oraz odcinku ul. Szpitalnej w kierunku Wojkowic - mówi Maćkowski.
Podczas robót na zamkniętych dla pojazdów odcinkach dróg, będzie utrzymany ruch pieszych. Urzędnicy zapewniają także, że w razie konieczności przejścia przez obszar wykopu zostanie ułożona kładka dla pieszych z poręczami. |